fbpx
 

Oferta / Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza w Dental One

pewność pięknego uśmiechu

Stomatologia zachowawcza to inaczej leczenie próchnicy, które polega na usunięciu bakterii próchniczych oraz chorych tkanek zęba i uzupełnienie ich materiałami kompozytowymi lub kompomerami.

W naszych gabinetach stosujemy najnowocześniejsze światłoutwardzalne wypełnienia, tak by odtworzone tkanki pacjenta przypominały jego własne. Używane przez nas kompozyty pozwalają uzyskać naturalny kolor i przezierność odbudowanych zębów. Materiały te nie tylko imitują idealny odcień odtwarzanych struktur, ale gwarantują także perfekcyjne modelowanie, dzięki czemu nasi specjaliści mogą wiernie odwzorować kształt i budowę koron zębów.

W przypadku dużych ubytków, gdy standardowe wypełnienie nie utrzymałoby się z powodu zbyt dużej utraty tkanek twardych zęba, stosujemy wypełnienia ceramiczne – tzw. onlaye. To idealne rozwiązanie dla zębów w odcinku bocznym, po leczeniu endodontycznym, gdzie wystąpiła duża utrata struktur zęba.

Projektujemy je komputerowo na podstawie skanu 3D zęba i wykonujemy je samodzielnie z pełnoceramicznego, wypalanego w wysokiej temperaturze materiału. Cały proces dzięki technologii CAD/CAM odbywa się na jednej wizycie, a pacjenci zyskują uzupełnienia charakteryzujące się wysoką precyzją, trwałością i oczywiście estetyką.