fbpx
 

Oferta / Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca w Dental One

pewność pięknego uśmiechu

Jedną z rzeczy, za które Twoje dziecko może być w przyszłości Tobie wdzięczne, to zdrowe i piękne zęby. Warto się o nie zatroszczyć już od najmłodszych lat, zanim pojawią się jakiekolwiek dolegliwości. Dlatego zachęcamy do odbycia z dzieckiem wizyty adaptacyjnej.

Wizyta adaptacyjna

Taka wizyta ma na celu zapoznanie się Twojego dziecka z nowym miejscem, poznanie się z lekarzem, asystą. Warunkiem jest to, że dziecko nie ma wcześniejszych doświadczeń z lekarzem dentystą, a na takiej pierwszej wizycie nie jest podejmowane leczenie. Często rodzice oczekują rozpoczęcia leczenia („skoro już jestem”), co jest niestety błędem. Nie ma nic trudniejszego niż przełamywać lęki małego dziecka nabyte w innych gabinetach. Dlatego zawsze zachęcamy do pierwszej wizyty adaptacyjnej. Jej koszt, który związany jest z przygotowaniem gabinetu, czasem pracy lekarza i asysty, na pewno się zwróci w przyszłości.

Zęby mleczne ze względu na swoją budowę są bardziej narażone na próchnicę, a konsekwencje niedbania o nie przekładają się na stałe uzębienie. Dlatego tak ważna jest profilaktyka – lakierowanie i lakowanie zębów.

Lakowanie

Lakowanie zębów jest typowym zabiegiem profilaktycznym. Zęby nie są gładkie, pokryte są zagłębieniami i szczelinami, w których odkłada się osad przyczyniający się do powstawania próchnicy. Lakowanie polega na pokrywaniu tych bruzd specjalnym lakiem, uniemożliwiającym odkładanie się płytki nazębnej.

Lakierowanie zębów

Lakierowanie zębów – w przypadku lakierowania, cała powierzchnia zębów pokrywana jest specjalnym lakierem z wysoką zawartością fluoru, który przedostając się do szkliwa wzmacnia jego strukturę.