fbpx
 

Oferta / Profilaktyka

Profilaktyka stomatologiczna w Dental One

pewność pięknego uśmiechu

Powiedzenie „lepiej zapobiegać niż leczyć” pasuje tutaj jak nigdzie indziej. Zadaniem profilaktyki jest właśnie zapobieganie rozwojowi próchnicy oraz powstawaniu płytki nazębnej, powstających szczególnie u osób często pijących kawę, palących papierosy lub mających predyspozycję do powstawania osadu na zębach.

Jeżeli chcesz cieszyć się zdrowym uśmiechem niezbędne są regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym na wizytach kontrolnych oraz higienizacyjnych. Kompleksowy zabieg higienizacyjny w gabinetach DentalOne wykonywany jest za pomocą najnowocześniejszej piaskarki EMS AirFlow Prophylaxis Master zgodnie z protokołem Guided Biofilm Therapy.

Dla pacjentów oznacza to przede wszystkim bezpieczeństwo oraz komfort poprzez:

  • Nowa technologia NO PAIN – dynamiczna reakcja dostosowuje moc wyjściową do siły jaka jest przykładana na końcówce.
  • Bezbolesne usunięcie 100% płytki bakteryjnej bez użycia past polerskich, bez zarysowań szkliwa – używamy piasku o największym stopniu rozdrobnienia w świecie stomatologii (16 µm)
  • Butelka z piaskiem może być stosowana z określonymi roztworami dezynfekującymi
  • Doczyszczenie miejsc dookoła prac protetycznych, aparatów ortodontycznych oraz implantów
  • Regulację temperatury wody, dzięki czemu nawet Pacjenci z nadwrażliwością nie odczuwają dyskomfortu podczas zabiegu

Na zabieg higienizacyjny składa się:

Skaling – zabieg zarówno profilaktyczny jak i leczniczy, który polega na usuwaniu twardych złogów nazębnych (kamienia nazębnego), który może osadzać się nad i poddziąsłowo. W klinice DentalOne usuwanie kamienia wykonuje się przy pomocy scalera ultradźwiękowego

Piaskowanie – usunięcie osadów i przebarwień, które znajdują się na powierzchni zębów pochodzenia zewnętrznego

Fluoryzacja – zabieg polegający na dostarczeniu fluoru w powierzchnię zęba celem zabezpieczenia go przed próchnicą

Instruktaż higieny jamy ustnej – nasze dyplomowane higienistki przybliżają techniki odpowiedniego szczotkowania zębów, czyszczenia przestrzeni międzyzębowych za pomocą nici dentystycznych oraz pomagają wybrać odpowiedni model szczoteczki, końcówki do szczoteczek, pasty, płynu do płukania jamy ustnej. Wszystkie produkty są także dostępne u nas w DentalOne.

PRZED ZABIEGIEM

PO ZABIEGU