fbpx
 

Oferta / Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe w Dental One

pewność pięknego uśmiechu

Celem leczenia kanałowego jest oczyszczenie kanałów zębów z bakterii, które wniknęły do wnętrza poprzez ubytek lub nieszczelne wypełnienie. Pozwala uratować bardzo zniszczone zęby, przywracając im funkcjonalność i często jest alternatywą do usunięcia zęba. Wbrew powszechnej opinii, leczenie kanałowe jest dzisiaj całkowicie bezbolesne.

W naszej klinice w Bydgoszczy do leczenia kanałowego wykorzystujemy najnowocześniejszy sprzęt: mikroskop, ultradźwięki, endometr, narzędzia rotacyjne oraz system do wypełniania kanałów ciepłą gutaperką.

W Dental One, w przeciwieństwie do wielu innych gabinetów, za użycie mikroskopu, znieczulenie oraz zdjęcia RVG zęba przed, w trakcie oraz po wypełnieniu kanału nie pobieramy dodatkowych opłat.

Leczenie wymaga od lekarza dużych umiejętności i cierpliwości, ale dzięki nowoczesnym technologiom i zachowaniu odpowiednich procedur skuteczność leczenia endodontycznego jest coraz wyższa.

Dzięki temu możliwe jest odnajdywanie wąskich, zwapniałych kanałów, oczyszczenie ich z bakterii, usuwanie starych cementów, złamanych narzędzi oraz szczelne wypełnienie systemu kanałowego. Podnosi to znacznie skuteczność leczenia kanałowego oraz umożliwia zachowanie w jamie ustnej zębów, które jeszcze do niedawna trzeba było usuwać.