fbpx
 

Oferta / Implanty zębowe

Implanty zębowe w Dental One

pewność pięknego uśmiechu
Czym są implanty?

Implant swoim kształtem przypomina śrubę i zastępuje korzeń. Jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku braków w uzębieniu, w tym również całkowitym bezzębiu. Implanty wykonuje się z tytanu, który jest całkowicie biozgodny, co oznacza, że nasz organizm traktuje je jak integralną część. Implanty nie powodują uczuleń i łączą się z naszą tkanką kostną. Implant jest jedną z trzech części odbudowy brakującego zęba. Kolejnymi są łącznik i uzupełnienie protetyczne.

Łącznik wykonany jest z tytanu lub cyrkonu, a jego zadniem jest utrzymanie przyszłej odbudowy – korony, mostu lub protezy. To właśnie te elementy są widoczne w jamie ustnej i odpowiadają za estetykę. Wykonane są z porcelany lub materiału pełnoceramicznego, na podstawie pobranych skanów wewnątrzsutych, w technologii CAD/CAM z dokładnością do 25 mikronów.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg wszczepienia implantu wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesny. Czas trwania zabiegu zależy oczywiście od liczby wszczepianych implantów.

Na jak długo zakłada się implanty?

Od momentu wszczepienia implanty mogą towarzyszyć pacjentom do końca życia. Wszystko zależy od utrzymania należytej higieny jamy ustnej pacjenta. Niezbędne jest również regularne zgłaszanie się na wizyty kontrolne, w trakcie których oceniany jest stan dziąseł, uzupełnień protetycznych oraz tkanki kostnej.