fbpx
 

Oferta / Diagnostyka stomatologiczna

Diagnostyka stomatologiczna w Dental One

pewność pięknego uśmiechu

We wszystkich dziedzinach współczesnej medycyny wiele zależy od poprawnej diagnozy. Jednym z kluczowych elementów poprawnej diagnozy jest wykonanie zdjęć RTG. W naszej klinice w Bydgoszczy do pełnej diagnostyki wykorzystujemy rentgen pantomograficzny. Ta w pełni cyfrowa i zaawansowana technologicznie aparatura gwarantuje nam najwyższą jakość obrazu. Pantomograficzne zdjęcie RTG zębów, inaczej nazywane zdjęciem panoramicznym, pozwala naszym specjalistom na ocenę nie tylko stanu całego uzębienia czy stawów skroniowo-żuchwowych, ale także na ocenę zatok szczękowych czy kości żuchwy i szczęki.

Jeżeli nie ma przeciwwskazań zdjęcie panotomograficzne wykonujemy obligatoryjnie wszystkim pacjentom rozpoczynającym leczenie w naszej klinice.

 

Dla naszych najmłodszych pacjentów posiadamy program pediatryczny – ze skróconym czasem wykonywania ekspozycji, a tym samym o obniżonej dawce promieniowania.

 

W naszych gabinetach w Bydgoszczy wykonujemy także zdjęcia:

  • pantomograficzne skrzydłowo – zgryzowe: służy do oceny próchnicy i wypełnień na powierzchniach zgryzowych i stycznych.
  • cefalometryczne: wykorzystywane głównie w ortodoncji do diagnostyki wady zgryzu, czy oceny wzrostu twarzy.