fbpx
 

Oferta / Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna

pewność pięknego uśmiechu

Warto wiedzieć, że usunięcie zęba jest zawsze ostatecznością, kiedy inne leczenie nie da pożądanych rezultatów, a chirurgia stomatologiczna to nie tylko usuwanie zębów.

W naszej klinice w Bydgoszczy na pierwszym miejscu stawiamy na komfort i bezpieczeństwo Pacjentów – dlatego zabiegi chirurgiczne przeprowadzamy całkowicie bezboleśnie, szybko i sprawnie.

W Dental One wykonujemy także inne zabiegi chirurgiczne, takie jak dłutowanie ósemek, przygotowanie do implantacji, resekcje wierzchołków, czy odbudowa kości.

Dłutowanie ósemki

Zabieg wykonuje się w przypadku zębów zatrzymanych, które pozostają pod dziąsłem, a ze względu na swoje położenie często wywierają nacisk na nerwy, powodując stany zapalne i silny ból. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, tak więc nie występują nieprzyjemne dolegliwości bólowe.

Resekcja wierzchołka

Kiedy zmian chorobowych nie można poddać leczeniu endodontycznemu, wykonuje się resekcję wierzchołka korzenia zęba. Zabieg polega na odcięciu wierzchołka korzenia zębowego wraz z otaczającymi dany korzeń zmianami w kości. Leczenie wykonujemy w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesne.

Odbudowa kości

U niektórych pacjentów, których przygotowujemy do implantacji występuje zanik kości, który najczęściej jest skutkiem zwlekania z uzupełnieniem braków zębowych, niewłaściwej higieny jamy ustnej lub chorób przyzębia. Aby zabieg implantacji był bezpieczny i zakończył się sukcesem niezbędne jest odbudowanie ubytku kości (augmentacja).

W naszych gabinetach w Bydgoszczy brakującą tkankę kostną uzupełniamy specjalistycznym materiałem kościozastępczym. Materiał ten nie tylko wyrównuje brakującą kość, ale również pomaga ją odbudować. Ze względu na podobieństwo do ludzkiej kości jest bezpieczny, skuteczny i tolerowany przez nasz system odpornościowy. Wprowadza się go w formie granulatu, który łączy się z komórkami kostnymi, aby po około sześciu miesiącach wraz z nimi stworzyć nową, zdrową strukturę kostną.